Uldis Veilands

2014. gada 4. janvāris 17:02

995

Latvijas hokeja čempionāta spēlē «Zemgale/LLU» sestdien savā laukumā ar 7:4 pārspēja «Rīga/Prizma» hokejistus. Uzvarētāju rindās visvairāk izcēlās Gatis Gricinskis (89.numurs), gūstot divus vārtus un nopelnot rezultatīvu piespēli. Trīs rezultativitātes punktus guva arī Reinis Demiters (90.numurs, 1 vārti + 2 piespēles).

Jelgavas Ledus hallē rezultātu jau otrajā minūtē atklāja Miks Komuls – 1:0. Kad 11.minūtē Artjoms Ogorodņikovs jelgavnieku pārsvaru dubultoja, spēle sāka ritēt mierīgākā gultnē, ko nekavējās izmantot «Prizmas» hokejists Jānis Pētersons, jau pēc minūtes samazinot vārtu starpību. Labi, ka Viesturs Cimermanis 14.minūtē atjaunoja divu vārtu pārsvaru, remdinādams viesu «kvēli» izlīdzināt spēles gaitu.

Otrajā periodā «prizmietim» Viktoram Lobačovam izdevās pārspēt «Zemgale/LLU» vārtsargu Reini Repšu, atkal samazinot starpību līdz minimumam. Taču G.Gricinskis un Guntis Pujāts līdz otrā perioda beigām panāk 5:2.

Sekas neizpaliek – trešo periodu «Rīga/Prizma» komanda sāk ar Maksimu Rešetņikovu (31.numurs), nevis līdz tam ne pārāk veiksmīgi spēlējušo Henriju Anču (33.numurs) vārtos. Taču arī M.Rešetņikovs «nepaliek sausā» – viņu pārspēj jau minētie R.Demiters un G.Gricinskis. Savukārt «Prizmas» bilanci trešajā periodā nedaudz uzlabo Dāvis Straupe un Ralfs Melders – 7:4.

Pirms šīs spēles «Zemgale/LLU» no otrajā pozīcijā esošās «Rīga/Prizma» komandas atpalika par 4 punktiem («Prizmai» – 32, «Zemgalei»  – 28 punkti, tikpat arī HK «Dinamo/Juniors» hokejistiem). Sestdienas panākums ļāva mūsējiem pietuvoties «Rīga/Prizma» komandai viena punkta attālumā.

Dažas stundas vēlāk Latvijas čempionātā notika vēl divas vietu sadalei svarīgas spēles. Īpaši nozīmīga  jelgavniekiem bija «Dinamo/Juniors» dramatiskā cīņa ar līdervienību «Kurbads», kurā uzvarētājs noskaidrojās tikai pēcspēles «bullīšos» – 4:5, uzvar «Kurbads» un ar 45 punktiem vēl vairāk palielina pārsvaru pār otrajā pozīcijā esošajiem «Rīga/Prizma» hokejistiem (32 punkti).

«Zemgale/LLU» tagad var lepoties ar 31 punktu un trešo vietu tabulā, bet «Ozolnieki/Monarch» šajā kārtā ar 11:3 pārspēja «Daugavpils» hokejistus un tagad ar 29 punktiem ieņem ceturto pozīciju, par punktu apsteidzot «Dinamo/Juniors». Tabulu ar 3 punktiem noslēdz sestajā vietā esošie daugavpilieši.

Jelgavas Ledus hallē 8.janvārī pulksten 19.15 «Zemgale/LLU» uzņems līdervienību «Kurbads», kamēr «Ozolnieki/Monarch» (INBOX hallē) tiksies ar «Dinamo/Juniors».