Volejbols. «Ozīši» sarūpē vēl vienu piecsetu izrādi un pieveic «Selver»

2013. gada 1. decembris 20:28

108

Līdzīgi kā dienu iepriekš izbraukumā pret «RTU/Robežsardze» Ozolnieku volejbolisti arī šodien savās mājās pieces setos svinēja uzvaru pār Tallinas «Selver».

Ozolnieku Sporta namā gan netika pārspēti vakar sasniegtie «Schenker» līgas garākā seta (41:39) un ilgākās spēles rekordi, taču intriģējošu momentu, īpaši ceturtajā un piektajā setā, netrūka.

Pirmajā itin viegli panāktais 25:19, kā jau varēja gaidīt, nepavisam neraksturoja «Selver» īstos spēkus. Tie sāka parādīties otrajā cēlienā. Pirmās piecas reizes netikuši pāri pretinieka blokam, mājinieki meklēja pretlīdzekļus un trenera Vitālija Birjukova vadībā pamazām tos arī atrada, taču igauņi uzņemto tempu noturēja līdz galam (8:5, 16:11, 20:12, 25:16). Trešajā jau atsākās līdzīgāka spēle (vidusdaļā pa 12, pa 13, pa 14), bet pēc otrā tehniskā pārtraukuma viesi atkal vadībā, un noslēgumā 25:19 viņiem.

Ceturtajā setā mājiniekiem pirmajā tehniskajā pārtraukumā 8:7, bet otrajā 14:16 un turpinājumā arī trīs punktu deficīts. Tomēr drīz vien līdzjutēji varēja atcerēties vakardienas spēli, kad Ozolnieku volejbolisti «izlaboja» šķietami vēl bezcerīgāku situāciju. Pie 19:18 «Selver» treneris jau sauca savējos uz pusminūtes sarunu, pie 18:21 to pašu darīja V.Birjukovs. Vēlreiz igauņiem izdevās blokā neitralizēt Armandu Āboliņu, trīs nākamās izspēles jau jau beidzās ar bumbas piezemēšanos «Selver» pusē, pie reizes iesējot arī nervozitāti. Vēl viena igauņu pusminūtes saruna, un viņiem jau 24:22, taču mājiniekiem, kas vakar spēja atspēlēt astoņas setbumbas, divas bija pa spēkam arī šodien – 24:24, 26:24, un piektais sets līdz ar jau nopelnītu vismaz punktu tabulā.

Pēdējā seta vidusdaļā vēl 8:8, tad 11:8, 13:10 un 15:11.

Statistikā 20 punktu Armandam Āboliņam, 19 Gatim Augustānam, 15 Aivim Āboliņam, 9 Raimondam Vilmanim, 8 Kārlim Volodinam, Rezultatīvs bija arī Gata Garklāva, Andra Zadovska, Mārtiņa Jansona iznāciens un Ivo Baranovska darbība cēlāja postenī. Jau otro maču «Poliurs/Ozolnieki» aizvadīja ar diviem vienlīdz aktīviem libero spēlētājiem – Uģi Puķīti un Tomu Benjavu.