NĪP elektroniskajā sistēmā plāno paredzēt iespēju iedzīvotājiem pieņemt lēmumus par mājas pārvaldīšanu

Saeimas Mājokļu apakškomisijas sēdē «Rīgas namu pārvaldnieks» un Jelgavas Nekustamā īpašuma pārvalde šodien prezentēja māju apsaimniekošanas elektroniskās informācijas sistēmas, norādot, ka nākotnē dzīvojamo māju īpašnieki varētu elektroniskajā vidē pieņemt lēmumus par mājas pārvaldīšanu.
Jelgavas Nekustamā īpašuma pārvaldes pārstāvis Juris Vidžis deputātus informēja, ka šī uzņēmuma izstrādātajā informācijas sistēmā var nodot ūdens skaitītāju rādījumus, saņemt rēķinus un apmaksāt tos, redzēt datus par atsevišķu dzīvokļu īpašnieku parādiem. Tāpat dzīvokļu īpašniekiem tiek nodrošināta iespēja sazināties ar pārvaldnieku, kā arī ar atsevišķu pakalpojumu sniedzējiem, tāpat reģistrētājiem lietotājiem dzīvojamajā mājā ir iespēja sazināties savā starpā. Elektroniskajā sistēmā arī pieejama informācija par finanšu līdzekļu apriti un citiem jautājumiem.
Kopumā Jelgavas Nekustamā īpašuma pārvaldei ir aptuveni 15 000 klientu, savukārt šo elektronisko sistēmu izmanto vairāk nekā 6000 lietotāju. Vidžis stāstīja, ka šo skaitu varētu palielināt vēl aptuveni par 3000, jo saskaņā ar aptaujas datiem 6000 klientu nelieto internetu. Vidžis arī pastāstīja, ka šo sistēmu izveidoja uzņēmuma darbinieki.
Runājot par sistēmas attīstību, Vidžis atzina, ka patlaban nodrošinātās iespējas ir pirmais solis uz lēmumu pieņemšanu par mājas pārvaldīšanu elektroniskajā vidē.
Savukārt «Rīgas namu pārvaldnieka» pārstāvis pastāstīja deputātiem par mājaslapu e-parvaldnieks.lv, kas darbojas pusotru gadu. Tā tika izveidota, jo tika ieviesta maksa par mājaslapas izmantošanu, kurā iepriekš varēja ievadīt ūdens skaitītāju rādījumus. Līdz ar to jaunu sistēmu vajadzēja izveidot ļoti ātri, mēneša laikā, tāpēc tas tika nodrošināts kā ārpakalpojums par 4000 latu.
Šajā sistēmā reģistrētie lietotāji var ievadīt ūdens skaitītāju rādījumus, saņemt rēķinus, redzēt noteiktās tāmes un pārskatus. Patlaban šo sistēmu izmanto vairāk nekā 65 000 klientu, savukārt 10 000 dzīvokļu īpašnieku atteikušies no rēķiniem papīra formātā.
Nākotnē paredzēta iespēja pieņemt lēmumus par mājas pārvaldīšanu elektroniskajā vidē. To bija plānots sākt nākamgad, tomēr pagaidām neesot rasts risinājums, kas neizmaksātu lielus naudas līdzekļus un paredzētu pietiekami drošu lietotāju autorizāciju.
Kategorijas
- Vietējās ziņas
- Jelgava
- Jelgavas novadā
- Ozolnieku novadā
- Latvijas ziņas
- Dobeles, Tērvetes un Auces novadā
- Ekonomika
- Uzņēmējdarbība
- Darba tirgus
- Citas ziņas
- Eiro 2014
- Politika
- Vēlēšanas 2011
- Saeimas vēlēšanas
- Citas ziņas
- Pašvaldībās
- Pašvaldību vēlēšanas 2017
- Saeimas vēlēšanas 2018
- Eiropas Parlamenta vēlēšanas 2019
- Asā hronika
- Policijas ziņas
- VUGD
- Tiesu ziņas
- Citas ziņas
- Kultūra un izklaide
- Teātri
- Izstādes
- Bibliotēkas
- Koncerti
- Citas ziņas
- Kas? Kur? Kad?
- Sports
- Basketbols
- Futbols
- Vieglatlētika
- Citas ziņas
- Hokejs
- Volejbols
- Veselība
- Aktuāli
- Padomi
- Slimnīcās
- Citas ziņas
- Stārķa ziņas
- Lietotāju raksti
- Foto/Video
- Reklāmraksti
- Citas ziņas
- Laikraksta arhīvs
- Afiša
- Izstādes
- Pasākumi un izstādes
- Chocolate & Pepper
- Video
- Aizsaulē
- Statiskas lapas
- Centrāle!
- Dzīvesstils
- Receptes
- Māja un dārzs
- Hobiji
- Pašizziņa
- Citas ziņas
- Mīluļi
- Projekti
- Projekts “Saimnieko gudri”
- Projekts “Kultūras nesēji Zemgalē”
- Projekts “Redzi apslēpto”
- Atbalsts medijiem sabiedriski nozīmīga satura veidošanai un nacionālās kultūrtelpas stiprināšanai latviešu valodā
- Projekts “Rūpēsimies par vidi!”
- Projekts “Kur dzīvosim?”
- Projekts “Mediju kritika”