Popularizēs mākslu un pūdēs lapas
Šovakar kanālā LTV1 trešo sezonu sāks jauno uzņēmēju sacensības šovs «Firmas noslēpums». Tajā piedalīsies arī divi jelgavnieki – uzņēmēja un topošā mākslas zinātniece Anete Aizsilniece un agronoms Rūdolfs Jaks. Anete kopā ar draugu Kasparu Veidemani izveidojusi uzņēmumu latviešu mākslinieku gleznu kvalitatīvai reproducēšanai. Savukārt Rūdolfs nonācis pie biznesa plāna, kas lapkriti padara par iespēju ražot augu mēslojumu.
Valsts ģimnāzijas absolvents Anetes Aizsilnieces mājās molberts ar Ģederta Eliasa gleznas reprodukciju uz auduma izskatās, kā tikko to būtu skārusi mākslinieka ota. Taču tā ir kopija, kuras tehniskajai izgatavošanai ir vajadzīgas minūtes.
Biznesa iecere liek studēt
Anetei ir Latvijas Universitātē iegūts bakalaura grāds uzņēmējdarbībā, studiju pieredze Francijā, pētot luksuspreču tirgus īpatnības. Taču pēc trīs gadu darba bankā meitene nolēma: «Pietiek! Gribu darīt ko sirdij tīkamu.» Apciemojot draugus, kuri dzīvo ārzemēs, viņai radās doma, ka internetā varētu pārdot latviešu gleznotāju meistardarbu reprodukcijas. «Piemēram, šī Ģederta Eliasa glezna «Pie Pērses» maksā 30 tūkstošus latu. Tā ir nepieejama summa vidusslāņa mākslas mīļotājam. Taču reprodukciju, samaksājot par autortiesībām māksliniekiem vai muzejiem, varētu pārdot par 50 latiem,» stāsta Anete.
Vecāki šo meitas domu vērtējuši mazliet atturīgi, iebilstot, ka viņai pietrūkst zināšanu mākslā. Tāpēc šovasar Anete iestājās Latvijas Mākslas akadēmijā un sākusi studēt mākslas vēsturi. Meitene piebilst, ka pirmās zināšanas šajā jomā viņa guvusi, mācoties Jelgavas Mākslas skolā.
Aneti atbalsta viņas draugs Kaspars – abi iekārtojuši biroju Rīgā, Jelgavas ielā. Ar Kultūrkapitāla fonda līdzfinansējumu iegādāta reproducēšanas ierīce.
Katrā pilsētā pa uzņēmuma filiālei
LLU students Rūdolfs Jaks iet tēva agronoma Dzintara Jaka pēdās. Studējot ceturtajā kursā, viņš jau ir nodrošinājies ar darbu agrofirmā «Tērvete». Taču neviļus, mājas pagalmā grābjot lapas, viņam radās ideja, ka no tām varētu ražot mēslojumu. Citādi lapas tiek vestas uz izgāztuvi. «Kaut kur Skandināvijā kritušās koku lapas jau pārstrādā, arī pie mums katrā pilsētā varētu būt tāda ražotne,» par savas ieceres piepildījumu stāsta puisis. Viņš piebilst, ka šāds bizness diez vai varētu kļūt par viņa pamatnodarbošanos, jo agronoma īstā vieta ir laukos.
Jauno uzņēmēju TV sacensību «Firmas noslēpums» mērķis ir parādīt Latvijas biznesa potenciālu un, atspoguļojot biznesa sākšanas procesu no idejas līdz gatavam biznesa plānam, iedrošināt arī citus sākt uzņēmējdarbību. ◆
Kategorijas
- Vietējās ziņas
- Jelgava
- Jelgavas novadā
- Ozolnieku novadā
- Latvijas ziņas
- Dobeles, Tērvetes un Auces novadā
- Ekonomika
- Uzņēmējdarbība
- Darba tirgus
- Citas ziņas
- Eiro 2014
- Politika
- Vēlēšanas 2011
- Saeimas vēlēšanas
- Citas ziņas
- Pašvaldībās
- Pašvaldību vēlēšanas 2017
- Saeimas vēlēšanas 2018
- Eiropas Parlamenta vēlēšanas 2019
- Asā hronika
- Policijas ziņas
- VUGD
- Tiesu ziņas
- Citas ziņas
- Kultūra un izklaide
- Teātri
- Izstādes
- Bibliotēkas
- Koncerti
- Citas ziņas
- Kas? Kur? Kad?
- Sports
- Basketbols
- Futbols
- Vieglatlētika
- Citas ziņas
- Hokejs
- Volejbols
- Veselība
- Aktuāli
- Padomi
- Slimnīcās
- Citas ziņas
- Stārķa ziņas
- Lietotāju raksti
- Foto/Video
- Reklāmraksti
- Citas ziņas
- Laikraksta arhīvs
- Afiša
- Izstādes
- Pasākumi un izstādes
- Chocolate & Pepper
- Video
- Aizsaulē
- Statiskas lapas
- Centrāle!
- Dzīvesstils
- Receptes
- Māja un dārzs
- Hobiji
- Pašizziņa
- Citas ziņas
- Mīluļi
- Projekti
- Projekts “Saimnieko gudri”
- Projekts “Kultūras nesēji Zemgalē”
- Projekts “Redzi apslēpto”
- Atbalsts medijiem sabiedriski nozīmīga satura veidošanai un nacionālās kultūrtelpas stiprināšanai latviešu valodā
- Projekts “Rūpēsimies par vidi!”
- Projekts “Kur dzīvosim?”
- Projekts “Mediju kritika”