Volejbols. «Ozīši» «Schenker» līgā sāk ar piecsetu uzvaru pār «TTÜ» (ar foto)

2013. gada 6. oktobris 20:10

3014

«Poliurs/Ozolnieki» «Schenker» līgas pirmajā spēlē šovakar Ozolnieku sporta namā uzņēma līgas pērnās sezonas čempionus «TTÜ» un dramatiskā piecsetu spēlē izcīnīja pirmo punktu turnīra tabulā.

Dienu iepriekš igauņi savās mājās piecos setos bija pieveikuši «RTU/Robežsardze» vienību, šodien līdzīga scenārija mačā uzvaru svinēja mājinieki.

Pirmajā setā gan «ozīši» pamanījās ātri vien pazaudēt sākumā iekrāto dažu punktu pārsvaru un pēc otrā tehniskā pārtraukuma jau paši nonāca pamatīgos iedzinējos (12:16, 14:19, 16:23). Tad izdevās piecu punktu izrāviens, ar ko līdz galotnei pietrūka (22:25).

Otrajā gan jau abi tehniskie pārtraukumi bija pārliecinoši «mūsējie» (8:2, 16:11), vēlāk arī 21:13, 23:15 un noslēgumā 25:16. Arī trešajā «ozīši» lielākoties turējās dažu punktu vadībā, ko pretiniekam tomēr izdevās sadeldēt, un pēc 22:22 nākamajās izspēlēs jau rezultāts mainījās punkts punktā. Pirmie pie setbumbas tika mājinieki, taču līdzsvaru atjaunoja igauņu veiksmīgs māņu sitiens. Nākamajā epizodē pie 25:24 «caurums» ieviesās blokā. Pēc tam jau nācās atspēlēt pretinieka setbumbas, kas sešas reizes arī izdevās (31:31), bet septītajā vairs ne (31:33).

Ceturtā seta sākumu vēl acīm redzami ietekmēja iepriekšējā neveiksmīgā galotne (3:6, 5:8. 9:11), taču pēc otrā tehniskā pārtraukuma «ozīši» pārņēma iniciatīvu, ko noturēja līdz beigām (19:16, 23:20, 24:21, 25:22).

Piekto viesi sāka ar servi autā, un tā acīmredzot nebija laba zīme, jo igauņiem ātri vien iekrājās arī 0:4, tad 2:7 un, mainoties laukumiem, – 3:8. Pēc 13:7 mājinieki un līdzjutēji gan dabūja vēl mazliet panervozēt, jo «TTÜ» taisīja pēdējo izmisīgo izrāvienu, tikdami līdz 11 un pēc tam arī 12 punktiem, taču tas arī bija viss.

«Poliurs/Ozolnieki» rindās 22 punktus guva Armands Āboliņš, 17 Gatis Garklāvs, 13 Raimonds Vilmanis, 12 Aivis Āboliņš, astoņus pievienoja Kārlis Volodins. Punktu uzbrukumā izšķirīgā brīdī guva uz maiņu iznākušais Gatis Augustāns, cēlāja postenī rezultatīvi darbojās Ivo Baranovskis, libero – Uģis Puķītis.