ZZ.lv ARHĪVS

Būvnieki Lielās ielas brāķi pārtaisot uz sava rēķina

Gaitis Grūtups

2013. gada 3. oktobris 00:00

18
Būvnieki Lielās ielas brāķi pārtaisot uz sava rēķina

«Izrok bedri, ieliek cauruli, aizber ciet, nogludina, bet otrā dienā atkal rok vaļā, lai ieliktu citu cauruli. Brīžiem liekas, ka cilvēki strādā bez projekta,» noraizējies Lielās ielas iedzīvotājs Vladimirs Butāns
Rekonstruējamās Lielās ielas vairākkārtēji seguma un pazemes komunikāciju labojumi satrauc tuvējos iedzīvotājus – no māju logiem paveras skats uz plašo būvlaukumu. Kārtējie labojumi saistīti ar to, ka objekts ir sarežģīts, «Ziņām» atbild ceļu būvniecības uzņēmums «Igate». Būvuzraugs piebilst, ka, neracionāli strādājot, uzņēmums vien samazina pats savu peļņu. Pasūtītājs labojumus neapmaksā. Darbus iecerēts pabeigt 1. novembrī. 

Vladimirs Butāns ir uztraukts, ka, šādi strādājot, tiek šķiesti ES līdzfinansētie līdzekļi. Šādi novērojumi ir vēl citiem kaimiņiem. 
Pagājušajā nedēļā, kad «Ziņas» iegriezās būvlaukumā, tur bija redzams no zemes izcelts vairāk nekā desmit metru garš ielas apmales posms, kura blokiem apkārt bija vēl nesacietējuša betona kārta. Tā liecināja, ka pirms brīža bloki bija stāvējuši zemē. Desmit celtnieki, kuri līdzās mikroautobusā pusdienoja, par savu darbu runāt atsacījās.        
Ceļu būvniecības sabiedrības «Igate» pārstāve Dace Zviņģele, atbildot uz sūdzību, norāda: «Darbi Lielajā ielā rit atbilstoši mūsu darba specifikai un ievērojot projektā paredzētās tehnoloģijas un darba grafikus. Objekts interesants un sarežģīts ir ne tikai lasītāju vērotajā vietā, bet visā Lielās ielas posmā. Gribu atgādināt, ka ielas atvēršana transportam vēl nenozīmē, ka visi darbi objektā ir pabeigti.».
«Igate» neesot no sliktākajām būvfirmām, ko viņai vairāku desmitu gadu pieredzē nācies uzraudzīt, stāsta būvuzraudzības uzņēmuma «Ceļu inženieri» pārstāve Inese Tamane. «Būvnieki ir komercuzņēmums. Ja kādā objektā gadās ko pārtaisīt, tādējādi samazinās viņu peļņa. Pasūtītājs vairāk par nolīgto summu nemaksās,» paskaidro I.Tamane. Viņu īpaši neizbrīna, ka, strādājot Lielajā ielā, būvniekiem gadās brāķis, jo, pēc speciālistes vērtējuma, objekts esot komplicēts – gan saistībā ar pazemes komunikācijām, gan arī virszemes izbūvi. 
Lielās ielas rekonstrukcijas izmaksas ir 4,5 miljoni latu, no šīs summas lielāko daļu veido ES līdzfinansējums. ◆