ZZ.lv ARHĪVS

FOTO: Par Ozolnieku pašvaldības izpilddirektoru vienbalsīgi apstiprina Jāni Poču; viņš atklāj – tādam amatam pats rīkotu konkursu

Edgars Kupčs

2013. gada 10. septembris 20:23

5407
FOTO: Par Ozolnieku pašvaldības izpilddirektoru vienbalsīgi apstiprina Jāni Poču; viņš atklāj – tādam amatam pats rīkotu konkursu

Domes vienbalsīgi apstiprinātajam Ozolnieku pašvaldības izpilddirektoram Jānim Počam, ko trīs mēnešu garumā klusi un vienpersoniski meklēja Ozolnieku mērs Pēteris Veļeckis (Zemnieku savienība), pirms balsojuma pašam nācās atbildēt uz jautājumu, kāda ir viņa attieksme par konkursu rīkošanu labāko darbinieku atrašanai. 

«Visi Ozolnieku iedzīvotāji viņu pazīst,» tā, raksturojot paša uzrunāto kandidātu, pirms balsojuma deputātiem teica Domes priekšsēdētājs P.Veļeckis. Viņš par pašreizējo uzņēmuma «Konekesko Latvija» darbinieku J.Poču sacīja, ka viņš dzimis 1977.gadā, dzīvo Ozolniekos, beidzis LLU maģistrantūras studijas ekonomikā, «tekoši» pārzina krievu un angļu valodu, kā arī «mazliet zin vācu valodu». 

«Kāpēc piekritu šim amatam, nevis pats pieteicos? Nekad nebiju domājis sevi redzam valsts vai pašvaldības iestādēs. Nāca piedāvājums no Ozolnieku Domes. Tā ir zīme, ka desmit gadu laikā jāmaina darbības sfēra,» izteicās pats J.Počs. Viņam ir deviņu gadu pieredze vadošā amatā, kur uzņēmuma servisā vadījis 30 cilvēku kolektīvu. Runājot par pieredzi, viņš pieminēja «budžetēšanas un ciparu lietas un kontaktus ar ārvalstu klientiem». 

Deputāts un P.Veļecka partijas biedrs Ilgvars Lecis komentēja: «Jāni zinu jau daudzus gadus, jau tad, kad viņš vēl bija puika. Viņš māk sakārtot lietas tā, kā jābūt.» Arī deputāts Ģirts Neija no Zaļās partijas izteicās, ka «Jānī veiksmīgi apvienota gan pieredze, gan pozitīva attieksme, gan komunikācijas spējas». 

Uz deputātu interesi, vai ir kādas politiskās vai nevalstiskās organizācijas biedrs J.Počs atbildēja noraidoši. «Šis (izpilddirektora – red.) amats nav saistīts ar partijām. Tam pilnīgi jābūt nodalītam no partijām,» teica J.Počs. Jāpiebilst, ka vēl 2009. gada vēlēšanās viņš no viena saraksta kopā ar P.Veļecki startēja Ozolnieku novada Domes vēlēšanās, taču netika ievēlēts. Arī P.Veļeckis nekļuva par deputātu, bet tika apstiprināts izpilddirektora amatā pēc priekšteča Jāņa Kažotnieka atlaišanas. 

Deputātei Dinai Tauriņa («Vienotība») interesēja J.Poča attieksme pret konkursu rīkošanu. Uz to viņš atbildēja: «Man patiktu, ja uz šo amatu būtu rīkots konkurss trīs kārtās. Ja kāds cits izrādītos labāks, es piekāptos.» 

Par izpilddirektoru nobalsoja visi 13 sēdē klātesošie Ozolnieku novada Domes deputāti. Sēdē nepiedalījās J.Kažotnieks (Zaļā partija) un Mārtiņš Prīsis («Vienotība»), kas otrdien bija atvaļinājumā un komandējumā.

Izpilddirektora pienākumus J.Počs sāks pildīt 16. septembrī.

Foto: Agris Samcovs