Zemgales Attīstības padomei cits priekšsēdētājs; Rāviņu atkārtoti virza darbam Sabiedrības integrācijas padomē
Jelgavā notikušajā jaunievēlētās Zemgales plānošanas reģiona (ZPR) Attīstības padomes sēdē notikušas priekšsēdētāja un viņa vietnieka vēlēšanas. Padome, kuras sastāvā pēc pašvaldību vēlēšanām ir astoņi jauni dalībnieki, kas no pašvaldībām deleģēti darbam reģiona lēmējinstitūcijā, vienojās, ka, tāpat kā līdz šim, priekšsēdētāju rotācijas kārtībā vēlēs uz gadu un tas būs neatbrīvota amatpersona.
Jaunā priekšsēdētāja amatam izvirzīja vienu kandidatūru – līdzšinējo priekšsēdētāja vietnieku, Dobeles novada Domes priekšsēdētāju Andreju Spridzānu, informē ZRP pārstāvis Juris Kālis. Slēgtās vēlēšanās par viņa kandidatūru balsoja visi 20 klātesošie Padomes dalībnieki. Savukārt par Attīstības padomes priekšsēdētāja ievēlēja Pļaviņu novada domes priekšsēdētāju Guntu Žildi. Bez tam par ZPR pārstāvi darbam Sabiedrības integrācijas padomē atkārtoti izvirzīja Jelgavas Domes priekšsēdētāju Andri Rāviņu.
Sēdes turpinājumā Padome veica arī grozījumus sabiedrisko pārvadājumu maršrutu tīkla Transporta komisijas nolikumā un nolēma sašaurināt komisijas sastāvu, proti, līdzšinējo visu 22 reģiona pašvaldību vadītāju vietā ievēlēt vairs tikai septiņus nolūkā atvieglot komunikāciju dalībnieku vidū un paaugstināt komisijas lemšanas spēju. Saskaņā ar veiktajiem grozījumiem nolikumā, komisijas sastāvā ievēlēja septiņus Padomes dalībniekus. Divi no viņiem – A.Rāviņš un Leonīds Salcevičs – pārstāvēs reģionā ietilpstošās lielās pilsētas – Jelgavu un Jēkabpili, bet vēl pieci novadus – Ziedonis Caune, Aivars Okmanis, Arvīds Kviesis, Andrejs Spridzāns un Irēna Sproģe no Jelgavas, Rundāles, Neretas, Dobeles un Salas novada.
Vēl ZPR Attīstības nodaļas vadītāja Dace Vilmane Padomei sniedza Zemgales Sociālo pakalpojumu attīstības programmas 2010.-2016.gadam vidus posma izvērtējuma ziņojumu. Programmas mērķis ir pilnveidot iedzīvotāju vajadzībās balstītu sociālo pakalpojumu sniegšanu sociālo problēmu risināšanā, ņemot vērā Zemgales reģiona sociāli demogrāfiskās attīstības tendences. Mērķa sasniegšanai pārskata periodā sociālo pakalpojumu sniedzējiem bija pieejams Eiropas Sociālā fonda atbalsts aktivitātēm, kas izriet no minētās reģionālās programmas. Divos projektu konkursa uzsaukumos ZPR pavisam atbalstīti 14 projekti, no kuriem 12 pieteikušas pašvaldības vai to iestādes. Rezultātā sociālie pakalpojumi ievērojami uzlaboti gan abās lielajās pilsētās – Jelgavā un Jēkabpilī, gan Dobeles, Bauskas, Iecavas, Neretas, Pļaviņu, Skrīveru un Vecumnieku novadā. Tāpat, veicot Zemgales pašvaldību aptauju, secināts, ka 17 pašvaldībās izveidots vismaz viens alternatīvais sociālais pakalpojums, visbiežāk tā ir mājas aprūpe, dienas vai krīzes centra, kā arī grupu dzīvokļu izveide. Padome apstiprināja vairāk nekā 20 lappušu apjomīgo pārskata ziņojumu un uzdeva turpināt darbu pie programmas ieviešanas, kas ilgs līdz 2016. gadam.
Kategorijas
- Vietējās ziņas
- Jelgava
- Jelgavas novadā
- Ozolnieku novadā
- Latvijas ziņas
- Dobeles, Tērvetes un Auces novadā
- Ekonomika
- Uzņēmējdarbība
- Darba tirgus
- Citas ziņas
- Eiro 2014
- Politika
- Vēlēšanas 2011
- Saeimas vēlēšanas
- Citas ziņas
- Pašvaldībās
- Pašvaldību vēlēšanas 2017
- Saeimas vēlēšanas 2018
- Eiropas Parlamenta vēlēšanas 2019
- Asā hronika
- Policijas ziņas
- VUGD
- Tiesu ziņas
- Citas ziņas
- Kultūra un izklaide
- Teātri
- Izstādes
- Bibliotēkas
- Koncerti
- Citas ziņas
- Kas? Kur? Kad?
- Sports
- Basketbols
- Futbols
- Vieglatlētika
- Citas ziņas
- Hokejs
- Volejbols
- Veselība
- Aktuāli
- Padomi
- Slimnīcās
- Citas ziņas
- Stārķa ziņas
- Lietotāju raksti
- Foto/Video
- Reklāmraksti
- Citas ziņas
- Laikraksta arhīvs
- Afiša
- Izstādes
- Pasākumi un izstādes
- Chocolate & Pepper
- Video
- Aizsaulē
- Statiskas lapas
- Centrāle!
- Dzīvesstils
- Receptes
- Māja un dārzs
- Hobiji
- Pašizziņa
- Citas ziņas
- Mīluļi
- Projekti
- Projekts “Saimnieko gudri”
- Projekts “Kultūras nesēji Zemgalē”
- Projekts “Redzi apslēpto”
- Atbalsts medijiem sabiedriski nozīmīga satura veidošanai un nacionālās kultūrtelpas stiprināšanai latviešu valodā
- Projekts “Rūpēsimies par vidi!”
- Projekts “Kur dzīvosim?”
- Projekts “Mediju kritika”