ZZ.lv ARHĪVS

Futbols. «Jelgava» salauž sīkstos valmieriešus un iekļūst kausa ceturtdaļfinālā (ar foto)

Uldis Veilands

2013. gada 21. jūlijs 20:41

2860

Latvijas futbola kausa izcīņas astotdaļfināla spēle svētdienas pievakarē Zemgales Olimpiskā centra stadionā sākās mājiniekiem pagalam neveiksmīgi – 13.minūtē ar skaistu, tālu un precīzu sitienu Valmieras «FK/BSS» futbolists Verners Apiņš pārsteidza visus, FK «Jelgava» jaunieguvumu vārtsargu Kasparu Ikstenu ieskaitot, un rezultātu tablo ilgu laiku rādīja Jelgavas skatītājiem tik nepatīkamo 0:1, priecējot Valmieras itin skaļo līdzjutēju pulciņu.

Pēc ne pārāk veiksmīgā snieguma Latvijas čempionāta virslīgā (FK «Jelgava» ar «Metta/LU» dala priekšpēdējo un pēdējo pozīciju) piedzīvot neveiksmi vēl arī kausa izcīņā, lai arī pret vienu no labākajām, bet tomēr pirmās līgas vienību (Valmieras «FK/BSS» noslēdz pirmo piecnieku) – nozīmētu padziļināt komandas psiholoģisko diskomfortu.

Jelgavnieki (arī pirmo reizi pēc atkalpievienošanās komandai laukumā izgājušais Gints Freimanis) saprata situācijas dramatismu, bet grūti atrast atslēgu tās komandas vārtiem, kas nolēmusi spēlēt uz sev labvēlīga rezultāta noturēšana, pie tam dara to visai prasmīgi, noslēdzot teju visas pieejas saviem vārtiem.

Valmieriešu vārtu vīra Ingus Ķirša sargāto cietoksni izdevās uzlauzt tikai pēc vairāk nekā astronomiskās stundas – 77.minūtē teicamas ģeometrijas zināšanas nodemonstrēja Romans Bespalovs, ar atsitienu pret vārtu staba iekšpusi raidot bumbu viesu vārtu tīklā – 1:1.

Panākums atraisīja saspringto atmosfēru, un valmieriešu rūpīgi būvētie aizsardzības «vaļņi» neizturēja vēl divas reizes. Otros un trešos vārtus FK «Jelgava» labā guva Maksims Daņilovs un Vadims Žuļevs – 3:1, un jelgavnieki ceturtdaļfinālā.

FK «Jelgava» sastāvs: K.Ikstens, Aleksandrs Gubins, Deniss Petrenko, Aksels Morēns (Valērijs Redjko), G.Freimanis, Mindaugs Grigarāvičs (Igors Barinovs), R.Bespalovs, Boriss Bogdaškins, V.Žuļevs, Dmitrijs Medeckis (Igors Lapkovskis), M.Daņilovs.

Jācer, ka uzvara kausa izcīņas spēlē ļaus sasparoties arī virslīgas čempionātā, kur 29.jūlijā pulksten 19 (ZOC stadionā) jāuzņem joprojām spēcīgā «Liepājas metalurga» komanda.

Citās jau notikušajās Latvijas kausa astotdaļfināla spēlēs: Jūrmalas «Spartaks» – «Liepājas metalurgs» 2:4; Liepājas «Varavīksne» – FB «Gulbene» 2:3; FK «Tukums 2000/TSS Salaspils» – FC «Jūrmala» 0:5; «Skonto» – Rīgas Futbola skola 5:0.