Futbols. «Jelgava» savā laukumā zaudē čempionvienībai no Daugavpils – 0:3 (ar foto)

Uldis Veilands

2013. gada 27. jūnijs 22:33

1992

Kaut Daugavpils «Daugava» ir patreizējā Latvijas čempione, tā īpašus futbola «brīnumus» nerāda un arī uzvara Zemgales Olimpiskajā centrā neļāva tai iekļūt līderu trijniekā.

Spēles sākums arī neliecināja, ka daugavpiliešus gaida viegla uzvara, vismaz pirmajā puslaikā, it sevišķi līdz pirmo vārtu guvumam, laukumā ritēja līdzīga cīņa.

Jelgavnieku vārtus šoreiz sargāja debitants Edgars Andrejevs, nomainot pēdējā laikā neveiksmīgi spēlējošo Aleksandru Vlasovu, tāpat pirmo reizi šajā sezonā FK «Jelgava» kreklu uzvilka Pāvels Hohlovs. Pēc pārbaudes laukumā atgriezies arī Vadims Žuļevs.

«Daugava» 34. minūtē prata izmantot savu reto (otro) izdevību. FK «Jelgava» kapteinis Deniss Petrenko pārkāpa noteikumus pret Nigērijas leģionāru Stenliju Ibi tuvu soda laukuma robežām, un daugavpilietis Andrejs Kovaļovs ne pirmo reizi šosezon meistarīgi realizēja tiešo brīvsitienu – tā, ka neviens, jelgavnieku vārtsargu ieskaitot, pat lāgā nepakustējās.

Otrajā puslaikā viesi kļuva nedaudz aktīvāki. Uzbrukumus mēģināja veidot arī FK «Jelgava» futbolisti, taču «Daugavas» vārtsarga Jevgeņija Ņerugala vārti īsti apdraudēti netika. Toties pirmo vārtu guvējs A.Kovaļovs 68.minūtē izcēlās vēlreiz, panākot jau drošu 2:0 viesu labā.

A.Kovaļovs drīz vien varēja izcelties trešo reizi, tomēr ātrajā uzbrukumā sistā bumba atsitās pret vārtu pārliktni. Trešos vārtus čempionu labā pēc uzmainītā Mamukas Gongadzes piespēles guva vēl viens sākotnējais rezervists Edgars Jermolajevs,  ieripinot bumbu faktiski tukšos vārtos.

FK «Jelgava» sastāvs: Edgars Andrejevs, Valērijs Redjko, Mārcis Ošs, Aleksandrs Gubins, Romans Bespalovs (Boriss Bogdaškins), Dmitrijs Paplavskis (Maksims Kamkins), Deniss Petrenko, Pāvels Hohlovs (Dmitrijs Medeckis), Vadims Žuļevs, Mindaugs Grigaravičs, Igors Lapkovskis.

Pārējās virslīgas 12.kārtas spēles notika jau dienu iepriekš: «Ilūkste» – FC «Jūrmala» 0:2; «Metta/LU» – «Skonto» 0:2; FK «Ventspils» – «Liepājas metalurgs» 2:2; Jūrmalas «Spartaks» – Rīgas «Daugava» 0:0.Līdz ar to virslīgas pirmo trijnieku veido «Skonto» ar 27 punktiem, FK «Ventspils» ar 25 un Rīgas «Daugava» ar 24 punktiem.

Daugavpils «Daugavai» – 23 punkti. Virslīgas desmit komandu tabulu noslēdz trijnieks: FK «Jelgava» – 5 punkti, «Ilūkste» – 4 punkti un «Metta/LU» – 2 punkti.

No 5. līdz 7. jūlijam tiks aizvadītas Latvijas kausa izcīņas 1/16 daļas fināla spēles, kur FK «Jelgava» izbraukumā jātiekas ar «Rīnūži/Strons» komandu.

Virslīgas 13.kārtas spēli FK «Jelgava» aizvadīs 13.jūlijā Ilūkstē.