Futbols. FK «Jelgava» zaudē līdervienībai Rīgas «Daugavai» – 0:3 (ar foto)

Uldis Veilands

2013. gada 1. jūnijs 01:58

2880

Par piektdienas mača varoni Zemgales Olimpiskajā centrā kļuva horvātu izcelsmes leģionārs Tedijs Suračs, kurš guva divus no trim viesu vienības vārtiem. «Domāju, ka T.Surača 22.minūtē realizētā izdevība gūt tā saucamos ātros vārtus lielā mērā arī izšķīra spēles likteni,» pēcspēles preses konferencē atzina Rīgas «Daugavas» galvenais treneris Virgīnijs Libšis.

«Līdz tam bijām pētījuši un analizējuši jelgavnieku iepriekšējo spēļu ar «Skonto» un «Spartaku» videoierakstus, un FK «Jelgava», kaut arī atrodas virslīgas tabulas pretējā galā – 8.vietā – atstāja labu iespaidu. Katrā ziņā mūsu 3:0 uzvara īstenībā tik pārliecinoša varēja izskatīties tikai bezkaislīgam vērotājam, īstenība bija daudz dramatiskāka par rezultātu tablo,» uzsvēra V.Libšis.

Vērojot spēli, tiešām nešķita, ka starp abām vienībām būtu neizmērojams bezdibenis, faktiski visus vārtus viesi guva, konkrētās epizodēs pateicoties savu futbolistu (no kuriem lielu daļu sastāda leģionāri) individuālajai meistarībai. Jau minētos pirmos vārtus T.Suračs guva pēc teicamas Georgija Diakvnišvili piespēles.

Otrajā puslaikā skatītāji gaidīja FK «Jelgava» uzbrukumus, bet 55.minūtē sagaidīja 0:2, kad Rīgas «Daugavas» vienībā atkal nostrādāja saikne G.Diakvnišvili – T.Suračs. Pēc gruzīnu futbolista centrējuma horvātu uzbrucējs brīvi uzsita ar galvu, gūstot savus otros vārtus gan šajā mačā, gan Latvijas čempionātā vispār.

Kā nepelnīts kuriozs pašā spēles izskaņā jāatzīmē FK «Jelgava» aizsarga Denisa Petrenko apjukums, kurš pēc pretinieku centrējuma pats pārvirzīja bumbu Aleksandra Vlasova sargātajā mājinieku «cietoksnī».

Rīgas «Daugavas» sastāvs: Artūrs Vaičulis, Lins Klimāvičs, Raivis Hščanovičs, Deniss Kačanovs, Pāvels Mihadjuks, Tomass Tamošausks (Nikolajs Kozačuks), Vitālijs Rečickis (Vadims Grippa), Dominiks Galkevičs, Oļegs Kļuškins, G.Diakvnišvili, T.Suračs.

FK «Jelgava» sastāvs: A.Vlasovs, Dmitrijs Šiļuks, Valērijs Redjko, D.Petrenko, Aleksandrs Gubins, Boriss Bogdaškins (Dmitrijs Medeckis), Romans Bespalovs, Maksims Daņilovs (Dmitrijs Paplavskis), Vadims Žuļevs, Maksims Kamkins (Aldis Trukšāns), Igors Lapkovskis.

Tā kā «Ilūkstes» futbolisti tai pašā laikā ar 0:5 pamanījās zaudēt Daugavpils «Daugavai», jelgavnieki astoto pozīciju virslīgas tabulā saglabā. Līdz nākamajai spēlei atkal paliela pauze – tā notiks 15.jūnijā, kad pulksten 16 ZOC stadionā viesosies FK «Ventspils».