ZZ.lv ARHĪVS

Šodien darbu sāk vēlēšanu iecirkņi, no trešdienas varēs nobalsot iepriekš

www.zz.lv

2013. gada 27. maijs 07:59

580
Šodien darbu sāk vēlēšanu iecirkņi, no trešdienas varēs nobalsot iepriekš

Šodien visā Latvijā darbu sāk 950 pašvaldību vēlēšanu iecirkņi. Laikā līdz vēlēšanām tajos varēs iepazīties ar deputātu kandidātu sarakstiem, priekšvēlēšanu programmām, ziņām par kandidātiem un balsošanas kārtību, kā arī pieteikt balsošanu dzīvesvietā tiem vēlētājiem, kuri veselības dēļ nevarēs nobalsot vēlēšanu iecirknī.

Pirmdien vēlēšanu iecirkņi apmeklētājiem būs atvērti no pulksten 16 līdz 20, bet otrdien, 28.maijā, - no pulksten 9 līdz 13, informē Centrālās vēlēšanu komisijas pārstāve Kristīne Bērziņa. 

No trešdienas, 29.maija, līdz piektdienai, 31.maijam, dažas stundas dienā vēlēšanu iecirkņos būs iespējams nobalsot iepriekš. Šo iespēju var izmantot jebkurš vēlētājs, kurš kādu iemeslu dēļ nevarēs nobalsot vēlēšanu dienā, 1.jūnijā. Tāpat kā vēlēšanu dienā, arī iepriekšējās balsošanas dienās balsot jādodas uz to vēlēšanu iecirkni, kurā vēlētājs reģistrēts. Citā iecirknī nobalsot nevarēs.

Iepriekšējās balsošanas dienās vēlēšanu iecirkņi strādās: trešdien no pulksten 17 līdz 20, ceturtdien – no 9 līdz 12, piektdien – no pulksten 10 līdz 16. 

Arī balsošana dzīvesvietā vēlētājiem, kuriem tāda nepieciešama veselības stāvokļa dēļ, jāpiesaka iecirknī, kurā vēlētājs reģistrēts. Šo iespēju vēlētāji var izmantot, ja vēlēšanu dienā atradīsies adresē, kas sasniedzama attiecīgajam vēlēšanu iecirknim. Pieteikt balsošanu vēlētāja iecirknī drīkst jebkura vēlētāja uzticības persona.