Peldēšana. Aigara Kresa ceļojošo kausu izcīna Jānis Maniņš (ar foto)

2013. gada 17. maijs 21:26

5440

LLU baseinā noslēgušās divu dienu cīņas, kurās 119 peldētāju sacentās par pilsētas atklātā čempionāta medaļām, bet divās tauriņstila distancēs – arī par Jelgavas Specializētās peldēšanas skolas (JSPS) un sporta meistara Aigara Kresa kausiem. Vienlaikus tas bija arī Latvijas kausa izcīņas sestais posms, kurā mājiniekiem konkurenci veidoja trīs Rīgas klubu un Liepājas sportisti, iesaistoties arī medaļu sadalē.

Divpadsmitgadīgu un jaunāku peldētāju grupā 50 metros tauriņstilā pirmo vietu un JSPS kausu ieguva jelgavniece Evelīna Korobočkina, bet no mājinieku zēniem labākais un līdz ar to kausa ieguvējs bija Toms Beķeris, kas ierindojās ceturtajā vietā.

Ceļojošais A.Kresa kauss, kuru kopš 1995. gada izcīna augstvērtīgākā rezultāta guvējs 100 metros tauriņstilā pieaugušajiem, pienācās Jānim Maniņam, kas trofeju ieguva arī iepriekšējā gadā. Sportista rezultāts (57,92) pārspēja pērnā gada sniegumu, bet visu laiku augstvērtīgākais bijis Guntara Deičmana rezultāts – 54,74 sekundes. Pēc 56,69 sekundēm šodien finišēja un Jelgavas čempionāta zelta medaļu ieguva starptautiskais sporta meistars rīdzinieks Pāvels Kondrahins.

Sacensību noslēgumā balvas saņēma JSPS audzēkņi, kas pirmajā pusgadā sasnieguši par 550 punktiem augstākus rezultātus pēc Starptautiskās peldēšanas federācijas tabulām. Četrpadsmit sportistu saraksta galvgalā Zane Tīrumniece (672 p.), Deniss Komars (642), Agnese Bikoviča (639), J.Maniņš (637), Jānis Freimanis (629).