Rāviņš: Sabiedrībai kaut kādā veidā demokrātija ir jāmācās
Vērtējot partiju neesamību lauku novadu Domēs un nekvalitatīvu pārstāvniecību, tā vietā, lai domātu par vēlēšanu sistēmas maiņu, partijām būtu vairāk jādomā par novadiem, un tām līdzi jāaug arī vēlētājam, intervijā aģentūrai LETA pauda Jelgavas pilsētas Domes priekšsēdētājs Andris Rāviņš (ZZS).
Jelgavas mērs uzskata, - tas, ka, piemēram, Zemgalē ceturtajā daļā pašvaldību nekandidē pilnīgi neviena nacionālā partija, liecina par to, ka tādi ir pārsvarā mazie novadi, lauku pašvaldības, un tur varbūt ir grūti runāt par partiju ietekmi, partijas cilvēku saikni. Taču tas varbūt arī liek partijām par to domāt.
«Tas parāda, ka partijām ir jādomā par to, kā aiziet uz teritoriju un aptvert maksimāli lielu cilvēku skaitu. Te ir nozīme arī iedzīvotāju blīvumam, apdzīvotībai. Protams, mēs redzam, ka Rīga un tās teritorija ir tā aktīvākā un partijām mīļākā, kur viegli gūt vēlētāju masu,» pauda Rāviņš.
Viņš neatbalsta uzskatu, ka pašvaldību vēlēšanās būtu jāatsakās no partiju sarakstiem. «Tas ir ļoti sarežģīts jautājums, jo mums ar likumu ir nostiprināta pašreizējā vēlēšanu sistēma. Tā darbojas vienoti ar parlamenta vēlēšanu sistēmu. Ja mēs domājam to mainīt vai ja kādi grib to mainīt, domājot par pašvaldībām, tad tā ir jāmaina valstī kopumā. Bet, ja paskatāmies, piemēram, Lietuvā, kur pusi ievēl no partijām un pusi no apgabaliem, tur nav redzami sevišķi veiksmes stāsti. Domāju, ka svarīgāk ir sistēmu pilnveidot,» skaidroja Rāviņš.
Viņaprāt, ir jānotiek arī sabiedrības izaugsmes procesiem. «Ja mēs skatāmies vecās Eiropas vai vecās pasaules kontekstā, vēlēšanu sistēmas ir nemainīgas, stabilas un tradicionālas. Līdz ar to cilvēki tās saprot, pierod pie tām. Mēs - salīdzinoši jaunās demokrātijas valstis - mēģinām mētājoties atrast sev kādu burvju nūjiņu, bet tas jau nemainīs to, ka jau otrajā dienā pēc vēlēšanām ļoti liela sabiedrības daļa saka, ka tas viss ir garām. Tas nozīmē, ka arī sabiedrībai kaut kādā veidā demokrātija ir jāmācās,» pauda Jelgavas mērs.
«Ja mēs pakļaujamies tam, ka šobrīd valstī vairāk nekā 30% nav izlēmuši, par ko balsos, tad tas nozīmē, ka partiju piedāvājums ir nestabils un sadrumstalots. Savukārt tas nozīmē, ka sistēma ir jāstiprina, un līdzi jāaug arī vēlētājam,» skaidroja Rāviņš.
Kategorijas
- Vietējās ziņas
- Jelgava
- Jelgavas novadā
- Ozolnieku novadā
- Latvijas ziņas
- Dobeles, Tērvetes un Auces novadā
- Ekonomika
- Uzņēmējdarbība
- Darba tirgus
- Citas ziņas
- Eiro 2014
- Politika
- Vēlēšanas 2011
- Saeimas vēlēšanas
- Citas ziņas
- Pašvaldībās
- Pašvaldību vēlēšanas 2017
- Saeimas vēlēšanas 2018
- Eiropas Parlamenta vēlēšanas 2019
- Asā hronika
- Policijas ziņas
- VUGD
- Tiesu ziņas
- Citas ziņas
- Kultūra un izklaide
- Teātri
- Izstādes
- Bibliotēkas
- Koncerti
- Citas ziņas
- Kas? Kur? Kad?
- Sports
- Basketbols
- Futbols
- Vieglatlētika
- Citas ziņas
- Hokejs
- Volejbols
- Veselība
- Aktuāli
- Padomi
- Slimnīcās
- Citas ziņas
- Stārķa ziņas
- Lietotāju raksti
- Foto/Video
- Reklāmraksti
- Citas ziņas
- Laikraksta arhīvs
- Afiša
- Izstādes
- Pasākumi un izstādes
- Chocolate & Pepper
- Video
- Aizsaulē
- Statiskas lapas
- Centrāle!
- Dzīvesstils
- Receptes
- Māja un dārzs
- Hobiji
- Pašizziņa
- Citas ziņas
- Mīluļi
- Projekti
- Projekts “Saimnieko gudri”
- Projekts “Kultūras nesēji Zemgalē”
- Projekts “Redzi apslēpto”
- Atbalsts medijiem sabiedriski nozīmīga satura veidošanai un nacionālās kultūrtelpas stiprināšanai latviešu valodā
- Projekts “Rūpēsimies par vidi!”
- Projekts “Kur dzīvosim?”
- Projekts “Mediju kritika”