ZZ.lv ARHĪVS

KNAB: Neviena partija vēl nav pārsniegusi atļauto izdevumu apmēru kampaņas izdevumiem

www.zz.lv

2013. gada 13. maijs 12:43

61
KNAB: Neviena partija vēl nav pārsniegusi atļauto izdevumu apmēru kampaņas izdevumiem

Trīs nedēļas pirms pašvaldību vēlēšanām apkopojot politisko partiju un mediju sniegto informāciju, Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs (KNAB) nav konstatējis, ka līdz šim kāda no 47 politiskajām partijām un to apvienībām būtu pārsniegusi likumā noteikto pieļaujamo priekšvēlēšanu izdevumu apmēru konkrētiem vēlēšanu kampaņas izdevumiem.

Saskaņā ar KNAB rīcībā esošo informāciju, apkopojot 853 paziņojumus par priekšvēlēšanu aģitācijas materiālu izvietošanu televīzijā, radio, preses izdevumos, internetā, telpās un publiskās vietās, kā labdarības pasākumu finansēšanu un sponsorēšanu, KNAB ir secinājis, ka līdz 10.maijam vairāk nekā pusi no atļautā izdevumu apmēra ir iztērējuši astoņi politiskie spēki: viena politisko partiju apvienība ir sasniegusi 89 procentus, trīs politiskie spēki pārsnieguši 70, divas partijas – 60 procentus un divas partijas – 50 procentus no atļautā apmēra. Vēl 27 politiskie spēki priekšvēlēšanu aģitācijas izdevumiem iztērējuši mazāk par 50 procentiem, savukārt 12 politiskie spēki nav iztērējuši finanšu līdzekļus politiskās reklāmas izvietošanai, labdarībai un sponsorēšanai.

Tāpat KNAB nav konstatējis, ka līdz 10.maijam kāda ar politiskajām partijām un to apvienībām nesaistīta persona būtu pārsniegusi tai noteikto priekšvēlēšanu aģitācijas izdevumu apmēra ierobežojumu – 3000 latu. Piecas personas politiskās reklāmas izvietošanai, pasta pakalpojumu izmantošanai, labdarībai un sponsorēšanai ir izlietojuši vairāk nekā 2 900 latu. 

Kopumā KNAB saņēmis paziņojumus par 25 tā dēvēto trešo personu veikto aģitāciju, taču KNAB vēl atsevišķi vērtēs šo personu veiktās aģitācijas saistību ar partiju kampaņām. Saskaņā ar likumu šādos gadījumos aģitācijas izdevumi tiek pieskaitīti attiecīgās partijas tēriņiem, skaidro KNAB.Priekšvēlēšanu periodā KNAB kontrolē priekšvēlēšanu aģitācijas apmaksas ierobežojumu ievērošanu.

Priekšvēlēšanu aģitācijas likums paredz, ja priekšvēlēšanu aģitācijas perioda laikā KNAB konstatē, ka partija vai to apvienība, vai ar tām nesaistīta persona ir veikusi aģitāciju par summu, kas pārsniedz tām noteikto pieļaujamo priekšvēlēšanu izdevumu apmēru, tad biroja priekšnieks pieņem lēmumu par aizliegumu veikt turpmāku priekšvēlēšanu aģitāciju par maksu.