ZZ.lv ARHĪVS

Saeimas deputāti iepazīsies ar situāciju pašvaldību ilgtermiņa saistību jomā; Jelgava tuvojas kritiskajai robežai

www.zz.lv

2013. gada 29. aprīlis 12:51

403
Saeimas deputāti iepazīsies ar situāciju pašvaldību ilgtermiņa saistību jomā; Jelgava tuvojas kritiskajai robežai

Saeimas Publisko izdevumu un revīzijas komisijas deputāti otrdien iepazīsies ar Finanšu ministrijas ziņojumu par pašvaldību ilgtermiņa saistībām ― aizņēmumiem, galvojumiem un ilgtermiņa saistībām.

Komisija plāno iepazīties ar pašvaldību ilgtermiņa saistību finansiālajiem rādītājiem un to izmaiņu tendencēm, izvērtēt pastāvošo saistību uzņemšanās kārtību, kā arī apzināt pašvaldības, kurās sasniegts ilgtermiņa saistību kritiskais apjoms. Tāpat plānots noskaidrot iesaistīto institūciju viedokļus par pastāvošās pašvaldību ilgtermiņa saistību uzņemšanās sistēmas nepilnībām un nepieciešamajiem uzlabojumiem, informē Saeimas Preses dienests.
Finanšu ministrijas apkopotā informācija liecina, ka līdz 31.martam visām 119 Latvijas pašvaldībām  ilgtermiņa saistības bija vairāk nekā viena miljarda latu apmērā, tajā skaitā šogad dzēšamās saistības bija 103 miljonu apmērā. Turklāt atsevišķu pašvaldību, piemēram, Valmieras pilsētas, Cēsu novada un Jelgavas pilsētas aktuālo saistību apmērs tuvojas kritiskajai robežai jeb 20 procentiem no pašvaldības saimnieciskā gada pamatbudžeta ieņēmumiem bez mērķdotācijām un iemaksām pašvaldību finanšu izlīdzināšanas fondā.