Jelgavā svin Masļeņicu
Klāt ir Masļeņica, kas pēc senām slāvu tradīcijām apzīmē ziemas beigas, kad pavasara atnākšana jāsagaida ar prieku un jautrību. Šogad Masļeņica ilgst no 28.februāra līdz 6.martam. Jelgavā to svin svētdien, 6.martā, ar virkni pasākumu 2. pamatskolā un kultūras namā.
Svētdien 2.pamatskolā un tās apkārtnē pulcējās skolēni no 2. un 3.pamatskolas, 5. un 6.vidusskolas un Jelgavas Speciālās internātpamatskolas. Bērni kopā ar Rīgas Krievu teātra aktieriem izspēlēja tradicionālas spēles.
Gan 2.pamatskolā, gan kultūras namā muzikālus priekšnesumus košos tērpos bija sagatavojis 2.pamatskolas bērnu un jauniešu koris «Zvonņica» Jeļenas Vavilovas vadībā. Savukārt viesnīcā «Jelgava» notika biedrības «Veče» rīkotā Masļeņicas svinēšana. Fotogalerijā piedāvājam ieskatu šajos pasākumos 2.pamatskolā, kultūras namā un viesnīcā.
Pie Jelgavas kultūras nama un tā deju zālē pasākumu vadīja atraktīva mākslinieku komanda no Rīgas Sergeja Astapenko vadībā, informē Sabiedrības integrācijas pārvalde. Tajā viesus sagaidīja Jelgavas krievu biedrības «Istok» dziedātājas ar jautrām «častuškām», ko turpināja un tradicionālos rituālus, dedzinot simbolisko salmu lelli, veica «Zvonņica».
Ievērojot tradīcijas, pasākuma dalībnieki varēja ne tikai klausīsies dažādas tautasdziesmas ar humora pieskaņu, dziedāt līdzi un piedalīties rotaļās, bet arī uzzināt par svētku tradicionālo norisi senos laikos un īpašo Masļeņicas dienu nozīmi nedēļas garumā. Masļeņicas neatņemama sastāvdaļa ir apaļas pankūkas, kas simbolizē sauli, kura ar katru dienu sāk spīdēt spožāk un siltāk, pagarinot dienu. Katrs pasākuma dalībnieks kafejnīcā «Hercogs» varēja panašķoties ar garšīgam pankūkām un siltu tēju.
Masļeņicas svētkos katrai dienai ir savs nosaukums un nozīme. Pirmā diena ir «Sagaidīšana» , kurā cep pankūkas, taisa un rotā salmu lelli. Otrā diena ir «Saspēles diena» kad svinētāji dejo un iet rotaļās, bet trešā diena saucas «Kārumniece», kuras laikā saimnieces ceļ galdā visu to labāko, kas mājās atrodams. Ceturtajā dienā, «Svinēšanā», veļ un veido sniega cietokšņus un cenšas tos iekarot. Piektā diena saucas «Sievasmātes vakarēšana», jo tad sievasmātes gaida ciemos znotus ar pīrāgiem, znotam gan jādzied, gan jādejo. Sestajā dienā dedzina salmu lelli jaunas meitas aicina ciemos jaunus puišus un rāda, cik viņas ir labas saimnieces, bet septītā diena ir «Piedošanas Svētdiena», kad viens otram lūdz piedošanu par aizvadītā gada pāri darījumiem.
Kategorijas
- Vietējās ziņas
- Jelgava
- Jelgavas novadā
- Ozolnieku novadā
- Latvijas ziņas
- Dobeles, Tērvetes un Auces novadā
- Ekonomika
- Uzņēmējdarbība
- Darba tirgus
- Citas ziņas
- Eiro 2014
- Politika
- Vēlēšanas 2011
- Saeimas vēlēšanas
- Citas ziņas
- Pašvaldībās
- Pašvaldību vēlēšanas 2017
- Saeimas vēlēšanas 2018
- Eiropas Parlamenta vēlēšanas 2019
- Asā hronika
- Policijas ziņas
- VUGD
- Tiesu ziņas
- Citas ziņas
- Kultūra un izklaide
- Teātri
- Izstādes
- Bibliotēkas
- Koncerti
- Citas ziņas
- Kas? Kur? Kad?
- Sports
- Basketbols
- Futbols
- Vieglatlētika
- Citas ziņas
- Hokejs
- Volejbols
- Veselība
- Aktuāli
- Padomi
- Slimnīcās
- Citas ziņas
- Stārķa ziņas
- Lietotāju raksti
- Foto/Video
- Reklāmraksti
- Citas ziņas
- Laikraksta arhīvs
- Afiša
- Izstādes
- Pasākumi un izstādes
- Chocolate & Pepper
- Video
- Aizsaulē
- Statiskas lapas
- Centrāle!
- Dzīvesstils
- Receptes
- Māja un dārzs
- Hobiji
- Pašizziņa
- Citas ziņas
- Mīluļi
- Projekti
- Projekts “Saimnieko gudri”
- Projekts “Kultūras nesēji Zemgalē”
- Projekts “Redzi apslēpto”
- Atbalsts medijiem sabiedriski nozīmīga satura veidošanai un nacionālās kultūrtelpas stiprināšanai latviešu valodā
- Projekts “Rūpēsimies par vidi!”
- Projekts “Kur dzīvosim?”
- Projekts “Mediju kritika”