ZZ.lv ARHĪVS

Foto: Zaļās muižas plenērs rezultējies divās izstādēs

2012. gada 3. augusts 17:27

100
Foto: Zaļās muižas plenērs rezultējies divās izstādēs

Ar stundas intervālu piektdienas, 3.augusta, pēcpusdienā tika atklātas divas izstādes – Jelgavas Zinātniskajā bibliotēkā un Vecpilsētas galerijā «Suņa taka», kurās iemūžināts Jelgavas Mākslinieku biedrības darbīgās saimes veikums jūlija pirmajā nedēļā, kad mākslinieki pulcējās plenērā Zaļeniekos. Ja oficiāli, tad tas bija I Starptautiskais Zemgales plenērs, veltīts Ģederta Eliasa 125 gadu jubilejai. Zaļā muiža ar lielisko parku kā plenēra norises vieta tika izraudzīta savas skaistās un Zemgalei raksturīgās apkārtnes dēļ, ne maza nozīme arī saimnieku – Zaļenieku arodvidusskolas – laipnībai.

Par starptautisku šis pasākums kļuva, pateicoties jaunajiem māksliniekiem no Jelgavas sadraudzības pilsētas Šauļiem Lietuvā – Emīlijai Pociūtei un Martinam Petreikim, kuru darbos parādījās atšķirīgs mūsu pierastās ainavas redzējums un tās interpretācija mākslas tēlos. Kā liecina vērojamais, ne tikai jaunie lietuvieši, bet arī Jelgavas mākslinieki plenērā katrs radis savu skata punktu un raudzījies uz apkārtējo vidi ar tikai sev piemītošu skatienu.

«Plenērs ir dažādu paaudžu mākslinieku satikšanās darbā un atpūtas stundās, kurās jaunie varēja mācīties un gūt lietderīgus padomus no vecākajiem biedriem,» dažādu paaudžu mākslinieku zināšanu pārmantojamības nozīmi akcentēja Jelgavas Mākslinieku biedrības vadītājs Māris Brancis. Zaļeniekos tikko Rīgas Dizaina un mākslas vidusskolu beigušajam Kaspars Iljinam bija iespēja mācīties no pieredzējušajiem meistariem – Gunāra Ezernieka, Silvijas Meškones un Ulda Zutera, turpat bija arī mākslinieki un pedagogi Ivars Klaperis, Ilze Ezerniece, Anda Kalniņa, Baiba Ūlande un Ritma Lagzdiņa. Gleznoja ne tikai gleznotāji, bet arī tekstilmāksliniece Anna Kaltigina un Latvijas Mākslas akadēmijas keramikas maģistrante Katrīna Nagle.

Jelgavas Zinātniskajā bibliotēkā skatāmas eļļas un akrila gleznas, un darbi, kā atklāšanā solīja bibliotēkas direktore Aija Nadziņa, būs skatāmi līdz pat 9.oktobrim. Domājams, ka pietiekams laiks iepazīties būs arī ar to izstādes daļu, kas izvietota galerijā «Suņa taka», vēl jo vairāk tāpēc, ka paši galeristi Ilona un Ilmārs Drīliņi plenērā bijuši vieni no ražīgākajiem, tāpat kā Guntis Švītiņš, bet fotogrāfs Harijs Daina Liepiņš paguvis iemūžināt gan Zaļās muižas ēkas un to iedzīvotājus, gan plenēra dalībniekus radošajā procesā.